Retired Roster (2020)

    (May 5, 2020)  
       
TEACHER   LEVEL RETIRED
Anderson Dianne Elementary 2009
Anderson John  Elementary 2005
Anderson Linda Elementary 2017
Ayers Dave Elementary 2016
Baldwin Barb Elementary 2016
Balow Jane Elementary 2020
Bartman Lori Elementary 2020
Becker Pam Elementary 2009
Bond LuAnn Elementary 2003
Brazier Beth Elementary 2010
Carlton-Krueger Sandy Elementary 2005
Cocker Marilyn Elementary 2011
Davis Dean Elementary 2007
DeBaere Mary Elementary 2007
Duehn Nancy Elementary 2018
Fitzsimmons Sharon Elementary 2007
Furney Chris Elementary 2018
Fraser Sheila Elementary 2011
Geske Katie Elementary 2018
Gillette Becky Elementary 2018
Green Patti Elementary 2017
Gross Lynda Elementary 2011
Gulstad Ann Elementary 2018
Halleckson Beverly Elementary 2007
Hennen Sheryl Elementary  
Henshaw Nonda Elementary 2020
Holter Kathy Elementary 2006
Hurni Rachel Elementary 2007
Johnson Brenda Elementary 2004
Johnson Marlys Elementary 2001
Kirchberg Bob Elementary 2014
Kirchberg Sue Elementary 2014
Klingberg Peggy Elementary 2008
Koch Karen Elementary 2011
Kohout Twyla Elementary 2014
Kufrin Jill Elementary 2013
Kuzlarich Mary Elementary 2018
Lamb Diane Elementary 2004
Laurent Betsy Elementary 2012
LaVoy Dana Elementary  
Lash Jan Elementary 2017
Lowry Kathy Elementary 2018
Lussenhop Kathy Elementary 2009
Macblane Laura Elementary 2020
Madura Tom Elementary 2008
Matthews Sue Elementary 2012
Muelken Sue Elementary 2017
McPherson Sue Elementary 2004
Pickering  Linda Elementary 2009
Pitera Gina Elementary 2018
Rauhauser Patti Elementary 2011
Rockler Karol Elementary 2011
Samarzja Pat Elementary 2009
Smith-Dennis Mary Elementary 2017
Spencer Joylene Elementary 2017
Sosnoski Judy Elementary 2004
Starks Pat Elementary 2008
Sunderman Deb Elementary 2016
Tillotson Grace Elementary 2011
Voigt Char Elementary 2011
Warner Gloria Elementary 2007
Wiley Sue Elementary 2011
Will Jerry Service 2014
Zenk Teri Elementary 2008
       
TEACHER   LEVEL RETIRED
Aho Dorothy  Secondary 2008
Arnold Chuck Secondary 1999
Barlage Darrell Secondary 2011
Bauchle Darla Secondary  
Bohnsack Colleen Secondary 2009
Bohnsack Katy Secondary 2011
Bond Bill Secondary 2003
Bushlack John Secondary 2003
Bushlack Gayle Secondary 2003
Busselman Darwin Secondary  
Cooper Mike Secondary 2012
Christie Rose Secondary 2006
Dankers Linda Secondary 2020
Davis Sally Secondary 2016
DesLauriers Lucy Secondary 2016
Franck Val Secondary 2009
Franklin Andy Secondary 2016
Glassman Mike Secondary 2007
Girtman John Secondary 2012
Goracke Joe Secondary 2012
Gunning Robin Secondary 2016
Hansen Bill Secondary  
Haugh Judy Secondary 2011
Hallberg Katy Secondary  
Hollenbeck Jim Secondary 1998
Hurni Terry Secondary 2007
Isaacson Cindi Secondary 2017
Jerabek Mike Secondary  
Johnson Arlys Secondary 1999
Johnson Steve Secondary 2011
Keenan Pat  Secondary  
Kemper Todd Secondary 2020
Knudson Ruth Secondary 2010
Lachelt Ron Secondary 2012
Lally Lynne Secondary 2009
Larson Paul Secondary 2020
Lauer Lynn Secondary 2010
Lewis Terri Secondary 2016
Lien Mary Kay Secondary 2018
Lindow Carol Secondary 2009
Lundstrom Chuck Secondary 2008
Lussenhop Ross Secondary 2007
Miller Jim Secondary 2006
Mohabir Janet Secondary 2011
Mord Gale Secondary 1999
Nau Karen Secondary  
Nei Gene Secondary 1989
Nicholas Dorothy  Secondary 2015
Oistad Cindy Secondary 2018
Olson Joyce Secondary 2017
Ottoson Carol Secondary 2010
Panzer  Kevin Secondary 2014
Phillips Sandy Secondary  
Pinke Dave Secondary 2004
Schaefer Bob Secondary 2005
Schaefer Rosalie Secondary 2016
Schoenig Marie Secondary 2016
Sohler Rick Secondary  
Speiker Gloria Secondary 2011
Staska Howard Secondary 2011
Steuber Patti Secondary 2014
Steinhoff Rick Secondary 2011
Strandemo James Secondary 2020
Thomas Dave Secondary 2015
Thomas Terri Secondary 2017
Vereide Lori Secondary 2011
Waldeland Mark Secondary 2009
Weber Glen Secondary 2005
Williams Graham Secondary 2011
Young Mary Secondary 2014
Ziemann Ken Secondary 1998